You are here:

Уповноваження

logo_derg_sluzhba

Export

export-import-logo

Import

Інформація експортерам

від
gen_dir
Генерального директора
Експертного центру “Біолайтс”

Український експортер перед відправкою продукції на експорт спершу повинен ознайомитись зі списком уповноважених лабораторій та їх сферою акредитації. Зробити це можна на сайті держпродспоживслужби. Експортер повнен розуміти які показники повинні контролюватися при відправці продукції на експорт. Крім того, ці показники повинні бути нормовані тим чи іншим нормативним документом (певний наказ, ДСТУ, ISO тощо).

При відправці продукції на експорт ключову роль відіграє інспектор ветеринарної медицини. Саме він здійснює відбір зразків та оформлює акт відбору зразків, в якому буде зазначено перелік показників, на які варто буде провести дослідження.

Таким чином, експортер, з точки зору лабораторії, виступає в ролі клієнта, який може доставити зразки, аналогічно державній лабораторії, при цьому він отримає протокол у вигляді експертного висновку, аналогічно державної лабораторії, і при цьому він з лабораторією може узгоджувати ньюанси (додаткові досліження, вимоги куди буде відравлятись продукція)

При відправці продукції на експорт інспектор ветеринарної медицини обов’язково перевірить чи входить лабораторія в перелік уповноважених і перевірить показники чи входять вони в сферу акредитації.

Наприклад: якщо експортер буде відвантаж продукцію на експорт і зразки цієї партії необхідно перевірити на показники безпеки – наприклад афлатоскини, то обов’язково лабораторія повинна мати цей показник в сфері акредитації. Це вкрай важливо, оскільки на експорт може проводити дослідження лише лабораторія, показники якої входять у сферу акредитації.

Таким чином, ЕЦ «Біолайтс» уповноважена лабораторія держпродспоживслужби, наказ, сферу акредитації якої ви можете знайти на сайті: тут

Фактично здійснюючи експорт, експортер діє одним або кількома шляхами. Існують вимоги законодавства нашої країни і при відправці з НАШОЇ країни ці показники повинні бути чітко перевірені і відповідати заявленим нормам. При цьому всьому є вимоги країн, куди експортується продукція і ці вимоги можуть бути регульовані на рівні держав (це буде зазначено при домовленості між країнами. Наприклад у вільному доступі на сайті держпродспоживслужби) Інший момент, коли компанія, якій продається продукція, має свої додаткові вимоги.

Наприклад дослідження ГМО, важких металів, антибіотиків – ці показники зазвичай відрізняються від нашого законодавтсва та показники, які нормуються в нашій державі. Таким чином, експортер повинен це врахоувати та звертатись до лабораторії і узгоджувати чутливість методу, сам метод, невизначеність та чи входить це дослідження у сферу акредитації. Бувають випадки коли наша держава має свої вимоги, інозмена країіна куда направляється експорт має СВОЇ вимоги і навіть покупець, також ЩЕ має СВОЇ вимоги. Отже необхідно враховувати вимоги 3-х сторін.

Також cлід зауважити, кожен вид продукції має свої «болючі» точки, десь це антибіотки, десь це важкі метали, десь це мікробіологічні показники. Кожна сфера харчової галузі має свої ньюанси, які потрібно дуже ретельно перевіряти.

Кожна країна має свої критерії оцінки безпеки продукції. Наприклад. В нас (в Україні) в деякій продукції нормується Кадмій на рівні 1 мікрокграм, а закордоном він нормується – 0.1 мікрограм. І якщо ви дослідите в українській лабораторії, неузгодивши ці значення, і відішлете продукцію в іншу країну, то там можуть перевірити і в результаті продукцію не допустять на ринок. Тому важливо узгоджувати всі показники, методи тощо.

Якщо Ви звернулись в ЕЦ Біолайтс, як у повноважену лабораторію, для здійснення лабораторних досліджень, що повязані з експортно-імппортними операціями, ми, здійснивши ряд досліджень, готові в разу необхідності відстоювати позицію правильності та достовірності наших результатів.

“Біолайтс” є акредитованою лабораторією відповідно до ISO 17025, і досліджуючи вашу продукцію, ми впевнені в результатах і якщо вам буде необхідно додаткові маніпуляції, документація, ми готові будемо це вам показати, прокоментувати, допомогти відстояти правильність та достовірність результатів.

Також необхідно пам’ятати, що один з НАЙВАЖЛИВІШИХ чинників якісних досліджень – це правильність відбору зразків.

З 23 грудня 2019 року ВЦ ТОВ “Експертний центр діагностики та лабораторного супроводу “Біолайтс” отримав статус уповноваженої лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Таким чином, Екпертний центр “Біолайтс” уповноважений державою на здійснення лабораторних досліджень (випробувань) для цілей державного контролю та екпортних/імпортних операцій.