Бакпосів сечі, біологічних рідин (напівкількісний метод). Аероби. Антибіотикограма ¹

ПАТ10001
310,00
грн.
Опис дослідження
В ході дослідження встановлюється наявність або відсутність бактерій аеробів і факультативних анаеробів в досліджуваному матеріалі. Проводиться їх ідентифікація, дається напівкількісна оцінка їх концентрації (кількість КУО в 1 мл сечі), і визначення чутливості виявлених бактерій до антибіотиків.
Інфекція сечовивідних шляхів (ІСШ) відноситься до мікробної інфекції будь-якої в нормі стерильної частини сечовидільної системи.
95% ІСШ виникають висхідним шляхом, коли бактерії потрапляють в сечовий міхур з уретри, в разі пієлонефриту в нирку з сечоводу. Інші випадки мають гематогенне походження.
Мінімальна Інгібуюча Концентрація антибіотика (МІК) - це показник дії антимікробного агенту на бактеріальну культуру, рівний його мінімальній концентрації, при якій відбувається повне пригнічення росту бактерій.
ID: MALDI-TOF MS. AST: МІК.

Підготовка до дослідження
У одноразовий шприц або через катетер в стерильну ємкість відбирають порцію матеріалу в кількості:
• 2 - 5 мл від дрібних тварин масою до 10 кг.
• 5 - 10 мл від середніх тварин масою від 10 до 30 кг
• 10 - 15 мл від великих тварин масою від 30 кг і вище.
Важливо герметично упакувати контейнер з матеріалом!

Вимога до біоматеріалів
Вартість кожного мікробіологічного дослідження має на увазі бактеріологічний посів з одного місця / органу, відібраний в одну пробірку з транспортним середовищем / контейнер / шприц.
Дослідженню підлягає сеча, жовч та інші біологічні рідини від тварин.
При взятті матеріалу необхідно дотримуватися правил особистої безпеки та асептики.
Забезпечення умов, що виключають контамінацію їх за рахунок суміжних областей шкіри, інших органів і т. д..
Брати матеріал бажано до початку антибактеріальної терапії.

Терміни доставки матеріалу в лабораторію і зберігання матеріалу
Транспортувати сечу до лабораторії протягом 12 годин з моменту відбору при кімнатній температурі. Зразки можна зберігати в охолодженому стані не більше 24 год., якщо довше – заморозити.

Оцінка результатів дослідження
Ступінь бактеріурії дозволяє диференціювати інфекційний процес в сечових шляхах від контамінації сечі нормальною мікрофлорою. З цією метою використовують наступні критерії:
• Ступінь бактеріурії, ≤103 КУО/мл, свідчить про відсутність запального процесу і може бути результатом контамінації.
• Ступінь бактеріурії (та при асоціації мікроорганізмів), рівна 104КУО/мл, розцінюється як сумнівний результат.
• Ступінь бактеріурії (та монокультура), ≥10 5 КУО/мл, вказує на наявність запального процесу.
В деяких випадках (у тварин під час антибактеріальної терапії, при поганому відтоку сечі, при низькій її питомій вазі і pH нижче 5) може спостерігатися низький ступінь бактеріурії при наявному захворюванні. Тому, слід вивчати вид виділених з сечі мікроорганізмів.
При трактуванні результатів дослідження враховують повторність виділення одного і того ж виду мікроорганізмів, наявність асоціації мікроорганізмів. Монокультура частіше виділяється при гострих запальних процесах і корелює з високим ступенем бактеріурії. Асоціації мікроорганізмів частіше зустрічаються при хронічних процесах і корелюють з низьким ступенем бактеріурії.
Основні збудники захворювань:
Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter spp., E.coli, Proteus spp., бактерії роду Staphylococcus (S. pseudintermedius, S. intermedius, S. aureus, S. haemolyticus, S. felis, S. epidermidis і ін.), Enterococcus, Streptococcus ( Str. canis та ін), інші бактерії родини Enterobacteriaceae.
Made on
Tilda