Виділення збудиків атрофічного риніту (Bordetella bronchiseptica, Pasteurella multocida). Антибіотикограма

ПАТ08016
1350,00
грн.
Опис дослідження
Атрофічний риніт - це інфекційне захворювання свиней, що характеризується серозними до слизово-гнійними виділеннями з носа, затримкою розвитку або деформацією носової оболонки та перегородки, зниженням продуктивності. Розрізняють дві форми атрофічного риніту, залежно від збудника (-ів):
- важка прогресуюча форма, спричинена токсигенними ізолятами Pasteurella multocida, окремо або у поєднанні з Bordetella bronchiseptica.
- Менш важка, непрогресивна форма з легкою атрофією турбінованих кісток, без значних змін морди, спричиненою B. bronchiseptica.
Бактеріологічне дослідження включає в себе виділення та ідентифікацію збудників (Pasteurella multocida та Bordetella bronchiseptica), за потреби дається якісна оцінка їх концентрації, і визначення чутливості до антибіотиків.
ID: MALDI-TOF MS. AST: МІК

Підготовка до дослідження
У лабораторію направляють змиви з носа та мигдаликів, шматочки мигдаликів, ділянки уражених органів.
При взятті матеріалу необхідно уникати контамінації зразка суміжними ділянками шкіри, інших поверхонь, органів, дотримуючись правил асептики.
Одним тампоном беруть проби з обох сторін носової порожнини, після чого їх слід помістити у пробірках з транспортним середовищем, або фіз.розчин, і зберігати при температурі 4–8 ° C.

Вимога до біоматеріалів
Брати матеріал бажано до початку антибактеріальної терапії.
Для мазків застосовують пробірки з транспортним середовищем.
Матеріал з одного місця / органу, відбирають в окрему пробірку з транспортним середовищем / контейнер / шприц.

Терміни доставки матеріалу в лабораторію і зберігання матеріалу
Мазки у транспортному середовищі доставити протягом 24-48 год в охолодженому стані. Доставка патологічного матеріалу в лабораторію протягом 24 годин в герметичних упаковках з холодоелементами, якщо довше - заморозити. або помістити у контейнери з 30% - 40% водним розчином гліцерину, чи стерильним вазеліновим маслом у співвідношенні 1:5.
Made on
Tilda