Виділення Listeria spp.

ПАТ08008
750,00
грн.
Опис дослідження
Лістеріоз - інфекційна хвороба багатьох видів тварин, що характеризується ураженням нервової системи, сепсисом і маститами. Реєструється в багатьох країнах світу.
У свиней лістеріоз зазвичай протікає без клінічних ознак, за винятком нервовопаралітичної форми (манежний руху, тремтіння мускулатури і порушення координації). Падіж починається через кілька днів після перших клінічних ознак. Не зареєстровані випадки абортів, типових для перебігу лістеріозу у жуйних тварин. Клінічно здорові свині можуть бути носіями і розповсюджувачами лістерій.
Бактеріологічне дослідження включає в себе виділення чистої культури збудника (Listeria monocytogenes) у дослідному матеріалі, проводиться його ідентифікація методом MALDI-TOF MS та визначення чутливості до антибіотиків.

Підготовка до дослідження
У лабораторію направляють біологічний матеріал в окремих стерильних контейнерах (головний і спинний мозок, печінку, селезінку), або свіжі трупи. При взятті матеріалу необхідно уникати контамінації зразка суміжними ділянками шкіри, інших поверхонь, органів, дотримуючись правил асептики.

Вимога до біоматеріалів
Брати матеріал бажано до початку антибактеріальної терапії.
Для мазків застосовують пробірки з транспортним середовищем.
Матеріал з одного місця / органу, відбирають в окрему пробірку з транспортним середовищем / контейнер / шприц.

Терміни доставки матеріалу в лабораторію і зберігання матеріалу
Мазки у транспортному середовищі доставити протягом 24-48 год в охолодженому стані. Доставка патологічного матеріалу в лабораторію протягом 24 годин в герметичних упаковках з холодоелементами, якщо довше - заморозити. або помістити у контейнери з 30% - 40% водним розчином гліцерину, чи стерильним вазеліновим маслом у співвідношенні 1:5.
Made on
Tilda