Бордетеліоз (виділення та ідентифікація Bordetella spp.). Антибіотикограма

ПАТ10018
600,00
грн.
Опис дослідження
Основні показання для проведення бактеріологічного дослідження на бордетеліоз - зниження активності, апетиту, набряк м'якого піднебіння і мигдаликів, збільшення шийних і підщелепних лімфатичних вузлів, лихоманка, швидка втома, задишка, сухий кашель, серозно - гнійні виділення з носа, очей.
Збудник B.bronchiseptica є етіологічним агентом бронхопневмонії поросят, атрофічного риніту свиней; у собак, кішок викликає інфекційний трахеобронхіт, нерідко в поєднанні з вірусними інфекціями; у кроликів, морських свинок - ураження верхніх відділів респіраторного тракту, бронхопневмонії або скптіцеміі; B. avium викликає ринотрахеїт і синусит у птиці. Мікроорганізм поширений повсюдно.
Передача збудника відбувається переважно повітряно - крапельним шляхом при кашлі та чханні. Також, не виключається можливість зараження і іншими шляхами, минаючи безпосередній контакт з джерелом інфекції.
Хворіють тварини різного віку, але частіше і важче молодняк.
Бактеріологічне дослідження включає в себе виділення та ідентифікацію збудника (В. bronchiseptica), за потреби дається якісна оцінка його концентрації, і визначення чутливості до антибіотиків.

Підготовка до дослідження
У лабораторію направляють мокротиння і змиви з глотки, носової порожнини і трахеї. Особливості відбору матеріалу: Стерильний тампон попередньо змочують стерильним фізіологічним розчином. Бажано відібрати проби безпосередньо з трахеї уникаючи контамінації нормальною мікрофлорою ротоглотки (із застосуваням носоглоткових або трахеальних зондів). Якщо це неможливо, матеріал відбирають з глибини носової порожнини. Застосовують пробірки з транспортним середовищем.

Вимога до біоматеріалів
Матеріал з одного місця / органу, відбирають в окрему пробірку з транспортним середовищем / контейнер / шприц. Брати матеріал бажано до початку антибактеріальної терапії.

Терміни доставки матеріалу в лабораторію і зберігання матеріалу
Матеріал доставляють в лабораторію протягом 24 годин після відбору в охолодженому стані.
Made on
Tilda