Кампілобактеріоз (виділення та ідентифікація Campylobacter spp.). Без антибіотикограми.
ПАТ10017
600,00
грн.
грн.
Опис дослідження Бактеріологічне дослідження включає в себе виявлення збудника у дослідному матеріалі методом світлової мікроскопії, виділення чистої культури та ідентифікацію збудника. Розрізняють кампілобактеріоз репродуктивного тракту і кампілобактеріоз ШКТ. При кишковій формі у тварин виникає блювота і діарея. Фекалії водянисті з домішкою слизу чи крові. При хронічній формі захворювання симптоматика менш виражена. При ураженні репродуктивної системи у тварин можуть бути аборти у другій половині вагітності, безпліддя, запальні захворювання репродуктивного тракту, народженням нежиттєздатного молодняку. Збудник кампілобактеріозу - бактерії роду Campylobacter (C.fetus, C. jejuni, C. sputorum, C.coli). Зараження кишковою формою відбувається фекально - оральним шляхом. Зараження генітальною формою відбувається статевим шляхом, при штучному заплідненні, а також орально - фекальним шляхом. Тварини можуть заражатися відразу після народження. У дрібних домашніх тварин найчастіше зараження відбувається по досягненню 8 тижневого віку. Більшість інфікованих тварин залишаються безсимптомними носіями і тільки в спорадичних випадках інфекція проявляється клінічно. Найчастіше і важче хворіють молоді тварини, а також тварини з ослабленим імунітетом. Захворювання може протікати одночасно з парвовірозом, короновірозом і лямбліозом, що значно ускладнюють його перебіг.
Підготовка до дослідження Для дослідження відбирають зразки сперми, препуціального і вагінального слизу від тварин, абортований плід (цілком з плодовими оболонками або від великих плодів голову, шлунок, легені, печінка); плаценту; слиз з шийки матки, відібраний стерильно в перші 3 - 4 дні після аборту; при шлунково-кишковій формі - фекалії, ректальні змиви.
Вимога до біоматеріалів Для транспортування і зберігання матеріалу застосовують транспортне середовище з активованим вугіллям. Не рекомендується брати матеріал від тварин, що піддавалися лікуванню антибіотиками. Якщо дослідження проводяться на тлі прийому антибіотиків, відбір матеріалу проводиться перед черговим прийомом препарату.
Терміни доставки матеріалу в лабораторію і зберігання матеріалу Зразки повинні бути захищені від світла, екстремальних температур і висушування (не допускати замерзання або високих температур (> 20 ° C), та коливань температури). Зразки доставляють в лабораторію в стерильних герметичних ємностях якнайшвидше після відбору . Якщо час доставки перевищує 48 годин, рекомендується зберігати при 4 ° C (± 2 ° C). Для транспортування і зберігання матеріалу застосовують транспортне середовище з активованим вугіллям. За потреби абортований плід заморожують і відправляють не пізніш як через дві доби після аборту.