Виділення Ornitobacterium rhinotracheale (ID: MALDI-TOF MS). Антибіотикограма.

ПАТ06028
1700,00
грн.
Опис дослідження
Бактеріологічне дослідження включає в себе виділення та ідентифікацію збудника у дослідному матеріалі і визначення чутливості до антибіотиків.
Орнітобактеріоз – інфекційне захворювання дихальних шляхів птиці, яке викликає бактерія Ornitobacterium rhinotracheale (ОРТ). Сприйнятлива птиця різного віку , найчастіше хворіють кури та індики. Захворювання зустрічається по всьому світу.
Тяжкість захворювання залежить від патогенності конкретного штаму та інших факторів ризику, таких як вірусні інфекції, проблеми з вентиляцією, вік зараження тощо. У індиків бактерія може ускладнювати респіраторні захворювання, викликані пневмовірусними інфекціями.
Після зараження O. rhinotracheale з'являється чхання, набряк нижніх очних пазух і м'яких тканин голови, кашель, нестача повітря внаслідок запалення легень і повітряних бульбашок. В індиків викликає запалення сухожильних бурс гомілки в і запалення суглобів лап. У батьківських стадах бактерія викликає порушення якості отриманих яєць (тонка і деформована шкаралупа) та зниження яйценосності.

Підготовка до дослідження
У лабораторію направляють свіжі трупи птиці або окремо відібрані голови птиці з шиями, вміст повітроносних мішків, інфраорбітальних синусів, виділення з носової порожнини, мазки з трахеї, уражені ділянки легень.
Особливості відбору матеріалу:
Стерильний тампон за потреби попередньо змочують стерильним фізіологічним розчином. При взятті матеріалу необхідно уникати контамінації зразка суміжними ділянками шкіри, інших поверхонь, органів, дотримуючись правил асептики:
попередньо очистити ротову порожнину,
відбирати шляхом обертання тампона навколо своєї осі уникаючи контамінації мікрофлорою ротоглотки.

Вимога до біоматеріалів
Для мазків застосовують пробірки з транспортним середовищем.
Матеріал з одного місця / органу, відбирають в окрему пробірку з транспортним середовищем / контейнер / шприц.
Для мікробіологічного дослідження птиця не повинна бути пролікована антибіотиками!

Терміни доставки матеріалу в лабораторію і зберігання матеріалу
Доставка патологічного матеріалу в лабораторію протягом 24 годин в герметичних упаковках з холодоелементами, якщо довше - заморозити. Мазки у транспортному середовищі доставити протягом 24-48 год в охолодженому стані.
Made on
Tilda