"Пакет ""Респіраторні інфекції"". Комплексне мікробіологічне дослідження матеріалу з респіраторного тракту: виявлення патогенних/умовно патогенних мікроорганізмів.

ПАТ06033
2532,00
грн.
Опис дослідження
Основні показання для проведення бактеріологічного дослідження - набряклість голови та сережок, виділення ексудату з очей, кашель, чихання, синусит, набряк носових пазух та міжщелепної ділянки, блідість гребінця тощо.
В ході дослідження встановлюється наявність або відсутність бактерій, які можуть викликати захворювання органів респіраторного тракту птиці. Проводиться їх ідентифікація, за потреби дається якісна оцінка їх концентрації.
ID: MALDI-TOF MS.

Підготовка до дослідження
У лабораторію направляють свіжі трупи птиці або окремо відібрані голови птиці з шиями, вміст повітроносних мішків, інфраорбітальних синусів, виділення з носової порожнини, мазки з трахеї, уражені ділянки легень.
Вибірка з пташнику:
1. Жива птиця - відправка в лабораторію 5 голів з ознаками захворювання, якщо трупи – 3-5 шт, тільки свіжозабита птиця з ознаками захворювання! (Якщо не передбачені інші дослідження – відібрати тільки голови з шиями).
2. Мазки з трахеї та носової пазухи, виділення з очей (за наявності) – 10 мазків/пташник. 1-3 голови на 1 сваб. з транспортним середовищем. Формується 3 зразки.
Особливості відбору матеріалу:
Стерильний тампон за потреби попередньо змочують стерильним фізіологічним розчином. При взятті матеріалу необхідно уникати контамінації зразка суміжними ділянками шкіри, інших поверхонь, органів, дотримуючись правил асептики:
попередньо очистити ротову порожнину,
відбирати шляхом обертання тампона навколо своєї осі уникаючи контамінації мікрофлорою ротоглотки.

Вимога до біоматеріалів
Для мікробіологічного дослідження птиця не повинна бути пролікована антибіотиками!
Патологічний матеріал через 48 годин після загибелі не придатний до дослідження!
Для мазків застосовують пробірки з транспортним середовищем.
Матеріал з одного місця / органу, відбирають в окрему пробірку з транспортним середовищем / контейнер / шприц.
Брати матеріал бажано до початку антибактеріальної терапії.

Терміни доставки матеріалу в лабораторію і зберігання матеріалу
Доставка патологічного матеріалу в лабораторію протягом 12 годин в герметичних упаковках з холодоелементами, якщо довше - заморозити. Мазки у транспортному середовищі доставити протягом 24 год в охолодженому стані.

Оцінка результатів дослідження
Найчастіше при захворюваннях ВДШ птиці виділяються наступні патогенні та умовно патогенні бактерії та їх асоціації: Ornitobacterium rhinotracheale, Bordetella avium, Avibacterium paragallinarum, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Gallibacterium anatis, Pasteurella multocida, Klebsiella pneumoniae, Escherichia coli.
Made on
Tilda