Виявлення збудника гемофільозу (виділення Avibacterium paragallinarum) (ID: MALDI-TOF MS). Антибіотикограма.

ПАТ06029
1700,00
грн.
Опис дослідження
Бактеріологічне дослідження включає в себе виділення та ідентифікацію збудника у дослідному матеріалі і визначення чутливості до антибіотиків.
Гемофільоз (Інфекційний риніт, Coryza) – гостре високонтагіозне захворювання верхніх дихальних шляхів свійської птиці, в першу чергу курей, що характеризується катаральним запаленням слизових оболонок носової порожнини, кон'юнктиви та повітроносних мішків, а також підшкірним набряком голови і в рідкісних випадках – пневмонією.
Джерелом інфекційного риніту є хвора та перехворіла птиця, в організмі якої бактерії можуть зберігатись протягом 6–12 місяців.
Ця хвороба характеризується низькою смертністю. Проте, велика кількість ураженої птиці та зменшення яйценосності можуть спричинити значні економічні втрати.
Інфекційний риніт передається контактним шляхом, повітряно-крапельним, через забруднення кормів та води, але не через яйця.
Особини що одужали часто залишаються носіями бактерії протягом тривалого часу без клінічних проявів.
Клінічні ознаки: набряклість голови та сережок, виділення ексудату з очей, кашель, чихання, синусит, набряк носових пазух та міжщелепної ділянки.

Підготовка до дослідження
У лабораторію направляють свіжі трупи птиці або окремо відібрані голови птиці з шиями, вміст повітроносних мішків, інфраорбітальних синусів, виділення з носової порожнини, мазки з трахеї, уражені ділянки легень.
Особливості відбору матеріалу:
Стерильний тампон за потреби попередньо змочують стерильним фізіологічним розчином. При взятті матеріалу необхідно уникати контамінації зразка суміжними ділянками шкіри, інших поверхонь, органів, дотримуючись правил асептики:
попередньо очистити ротову порожнину,
відбирати шляхом обертання тампона навколо своєї осі уникаючи контамінації мікрофлорою ротоглотки.

Вимога до біоматеріалів
Для мазків застосовують пробірки з транспортним середовищем.
Матеріал з одного місця / органу, відбирають в окрему пробірку з транспортним середовищем / контейнер / шприц.
Для мікробіологічного дослідження птиця не повинна бути пролікована антибіотиками!

Терміни доставки матеріалу в лабораторію і зберігання матеріалу
Доставка патологічного матеріалу в лабораторію протягом 24 годин в герметичних упаковках з холодоелементами, якщо довше - заморозити. Мазки у транспортному середовищі доставити протягом 24-48 год в охолодженому стані.
Made on
Tilda